Sprawdzone rozwiązania dla branży rolniczej. Nie czekaj i zaufaj profesjonalistom już dziś!
telefon Infolinia: 888 764 466
telefon Maków, ul. Akacjowa 34

Wóz paszowy DAFAGRO T-REX ferma

Wozy jednoślimakowe

Nagrodzona złotymi medalami na targach Ferma Bydła Łódź w roku 2013 i 2014 maszyna to wóz paszowy T-REX. Wyróżnia się niską krawędzią załadunku, solidną konstrukcją i nieograniczoną możliwością konfiguracji. W przypadku wozu DAFAGRO T-REX 10 wysokość wozu paszowego wynosi zaledwie 2,55 m, przy całkowitej szerokości 2,5 m oraz długości 5,25 m. W podstawowym wyposażeniu zbiornik ma w ścianach dwa duże, nowoczesne kontra-noże wspomagające rozdrabnianie paszy oraz boczne drzwi wyładunkowe (prawe lub lewe), sterowane bezpośrednio z traktora. Wymiary, konstrukcja i sposób montażu kontranoży pozwalają zachować przepływ paszy podczas mieszania i bardzo dobrą współpracę z nożami naślimaku. Cięcie jest proste, regularne i znacząco przyspiesza pracę. Z uwagi na to, że są to produkty najwyższej jakości, wszystkie maszyny objęte są serwisem i gwarancją przez 3 lata.

sprzedaż traktorów i maszyn rolniczych

Wozy dwuślimakowe

Nagrodzona złotym medalem na targach Ferma Bydła w 2013 i 2014 maszyna - wóz paszowy T-REX. Podobnie jak wozy jednoślimakowe wyróżnia się niską krawędzią załadunku, solidną konstrukcją i nieograniczoną możliwością konfiguracji. W przypadku wozów dwuślimakowych DAFAGRO T-REX mogą Państwo wybrać od wozów o pojemności 12 metrów do 30 metrów sześciennych. W podstawowym wyposażeniu zbiornik ma w ścianach dwa duże, nowoczesne kontra-noże wspomagające rozdrabnianie paszy oraz boczne drzwi wyładunkowe (prawe lub lewe), sterowane bezpośrednio z traktora. Wymiary, konstrukcja i sposób montażu kontranoży pozwalają zachować przepływ paszy podczas mieszania i bardzo dobrą współpracę z nożami na ślimaku. Cięcie jest proste, regularne i znacząco przyspiesza pracę. Z uwagi na to, że są to produkty najwyższej jakości, wszystkie maszyny objęte są serwisem i gwarancją przez 3 lata.

sprzedaż traktorów i maszyn rolniczych

Zalety kosza roboczego

Zbiorniki wozu wykonane są z grubej blachy, odpornej na korozję i ścieranie. Walcowanie przeprowadzamy na maszynie CNC pozwalającą pracować z dużą precyzję, by z kolei uzyskać gładkie powierzchnie. Gwarantuje to płynny przepływ wszystkich elementów paszy w zbiorniku redukując tarcie i zmniejszając zużycie paliwa. Dno zbiornika jest wykonane z blachy o grubości aż 20 mm, co zapobiega jakimkolwiek deformacjom. Odpowiednie dwustronne spawanie elementów podnosi wytrzymałość i solidność całej konstrukcji. Dodatkowo wozy dwuślimakowe wzmacniane są trójkątnymi elementami wewnątrz kosza, które sprawiają że cały zbiornik jest solidny. Elementy te pomagają także na lepszy przepływ paszy między ślimakami: przód – tył.

niska krawędź załadunku

duża pojemność kosza

szerokie drzwi wyładunkowe sterowane z traktora

dwa kontra-noże we wszystkich pojedynczych modelach

wytrzymałe i mocne włoskie przekładnie

w serii wozów T-REX przekładnia dwubiegowa w standardzie

zabezpieczenie przed przeciążeniem na wale

wytrzymałe, wysokiej jakości wałki

rura przeciwwysypowa w standardzie

dwustronna platforma do wozów w standardzie

łatwość obsługi

sprzedaż traktorów i maszyn rolniczych

Waga elektroniczna

DigiDevice

Maszyna już w podstawowej wersji wyróżnia się dobrym wyposażeniem, którego najważniejszym elementem jest waga elektroniczna włoskiej firmy Digi Device, typ Five UF3, obsługiwana na wozie. Urządzenie, które jest w standardzie wszystkich wozów T-REX, waży z dokładnością do 1% i umożliwia zaprogramowanie 15 różnych receptur, składających się z 15 komponentów każda. Możliwość regulacji wyświetlacza wagowe-go umożliwia odczyt na po lewej lub prawej stronie. Wyświetlacz jest czytelny zarówno w pełnym słońcu, deszczu, jak i o zmroku.

sprzedaż traktorów i maszyn rolniczych

Ślimak

Solidna, wzmocniona konstrukcja

Za sprawne przygotowanie TMR odpowiada duży pionowy ślimak napędzany od WOM, o wzmocnionej konstrukcji, wyposażony w 8, 10, 12 lub 14 odpornych na zużycie, trwałych noży wykonanych ze stali chromowo-wanadowej, zapewniający skuteczne cięcie i mieszanie przy niewielkim zapotrzebowaniu mocy. Każdy model wozu paszowego ma inną przestrzeń kosza i odpowiednio dobrany do pojemności specjalny ślimak. Zapewnia to zoptymalizowane cięcie, wydajność i mieszanie we wszystkich naszych maszynach.

ślimaki o wzmocnionej konstrukcji – odporne na ciężką pracę

duża liczba noży na jednym ślimaku – szybkie cięcie paszy

nowoczesna konstrukcja ślimaka zmniejsza zużycie paliwa

możliwość regulacji położenia noży na ślimaku

sprzedaż traktorów i maszyn rolniczych

Przekładnie

Solidne, wytrzymałe przekładnie włoskiej firmy Comer Industries – kątowa i dwubiegowa, zapewniają bezawaryjną pracę i sprawną transmisję mocy. W naszych wozach stosujemy przekładnie przemysłowe o wysokim momencie obrotowym i niskiej wymaganej mocy napędowej. Te skrzynie biegów mają wysoki współczynnik sprawności przy bardzo długiej żywotności. W wozach dwuślimakowych z serii T-REX wzmocniona przekładnia dwubiegowa jest w standardzie i umożliwia współpracę maszyn ze słabszymi ciągnikami (nawet 75 KM). Poza tym praca na I biegu zapewnia znakomite cięcie przy mniejszym zużyciu paliwa, a na drugim – intensywniejsze mieszanie i oczyszczanie ślimaka mieszającego z paszy na koniec karmienia bydła.

trex

Dane techniczne

tabela

Wozy jednoślimakowe

sprzedaż traktorów i maszyn rolniczych
tabela

Wozy dwuślimakowe

sprzedaż traktorów i maszyn rolniczych